۱۳۹۸ شنبه ۲۵ خرداد
برزگر: سایت ورزش هوایی در شهرستان لنده راه اندازی می شود
1397/10/29

برزگر: سایت ورزش هوایی در شهرستان لنده راه اندازی می شود
رئیس هیات انجمنهای ورزشی کهکیلویه وبویراحمد گفت: با برنامه ریزی های انجام شده سایت ورزش هوایی همزمان با دهه مبارک فجر در شهرستان لنده راه اندازی خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون انجمنهای ورزشی، حسن برزگر اظهار داشت: سایت پروازی در روستای «شیتاب لنده» به دلیل شرایط خاصی که دارد مورد علاقه ورزشکاران این رشته بوه و مهیا بودن شرایط پرش در تمام فصول سال و چشم انداز زیبا و کم نظیر این منطقه از دلایل عمده این انتخاب است.
وی با اشاره به اینکه به منظور راه اندازی سایت بررسی ها و مطالعات لازم کارشناسی با دقت لازم صورت گرفته تصریح کرد: راه اندازی این سایت هوایی با هدف توسعه و جذب گردشگر ورزشی و همچنین کشف و استعدادیابی در زمینه پرورش خلبان های بومی صورت گرفته است.
برزگر تصریح کرد: همزمان با راه اندازی این سایت هوایی در دهه فجر جشنواره ورزش های هوایی استان نیز برگزار می شود.
وی افزود: سایت ورزش های هوایی روستای شیتاب اولین سایت رسمی استان است.
برزگر تصریح کرد: این طرح می تواند باعث رشد اقتصادی منطقه و شهرت این شهرستان حتی در سطح بین المللی شود زیرا ورزشکاران خارجی در این زمینه نیز برای شرکت در پروازهای مختلف علاقه به حضور در ایران دارند.
وی شهرستان لنده را برای انجام پرواز های پاراگلایدر مستعد خواند و افزود : در حال حاضر تعداد 70 پرنده تحت پوشش کمیته ورزش های هوایی در این استان فعالیت دارند.
برزگر در ادامه انجام ورزش هایی هوایی را مهیج و پرنشاط خواند و افزود: استفاده از تجهیزات مناسب ،کنترل لوازم، آموزش حرفه ای و پرواز در شرایط خوب جوی از نکات مهمی است که باید در انجام این ورزش به آن توجه شود، ضمن آنکه پرواز با پاراگلایدر و پاراموتور در مقایسه با دیگر ورزش های هوایی از خطرات بسیار کمتری برخوردار است.
وی یادآور شد: انجام پرواز با پاراگلایدر و پراموتور نیاز به احداث تاسیسات و بنایی نداشته و به همین جهت در این رشته های ورزشی هیچگونه آسیبی به طبیعت و محیط زیست وارد نمی شود.
روستای شیتاب محل راه اندازی سایت ورزش هوایی در فاصله چهار کیلومتری شهر لنده مرکز شهرستان قرار دارد.
شهرستان 21 هزار نفری لنده با پنج هزارو 560 خانوار، 106 روستا و 41 درصد جمعیت روستایی و 59 درصد جمعیت شهری یکی از شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد است.

جستجو
نمایش فیلم
عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه اطلاعات خود را وارد کنید
 
نام و نام خانوادگی:

 
شماره موبایل:

 
ایمیل:  


آب و هوا
اوقات شرعی