۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۱ خرداد
محمد یعقوبی : ورود ورزشهای الکترونیک به مسابقات معتبر آسیایی اتفاق بزرگی است
1396/02/02

محمد یعقوبی : ورود ورزشهای الکترونیک به مسابقات معتبر آسیایی اتفاق بزرگی است
سرپرست انجمن بازیها و ورزش های الکترونیک گفت:شورای المپیک آسیا در جلسه ای که درروز دوشنبه 28 فروردین ماه جاری در شهر کویت برگزار کرد تصمیماتی گرفت که بدون شک باعث متحول شدن روند رشد و توسعه ورزشهای الکترونیک در سطح قاره کهن و جهان خواهد شد.
محمد یعقوبی در گفت و گو با سایت خبری فدراسیون انجمنهای ورزشی با اشاره به این موضوع اظهار داشت: تصمیمات گرفته شده توسط شورای المپیک آسیا نشان‌دهنده سرعت توسعه و گسترش محبوبیت این نوع ورزش‌ها در میان جوانان وتغییر نگرش و جایگاه بین المللی رشته ورزشهای الکترونیک است.
یعقوبی با تشریح این مصوبات گفت: یکی از مصوبات شورای المپیک آسیا این بود که رشته ورزشهای الکترونیک در پنجمین دوره مسابقات داخل سالن آسیا که از 26 شهریور تا 5 مهر ماه آتی در عشق آباد پایتخت ترکمنستان، برگزار می شود به صورت رسمی حضور خواهد داشت. تصمیم مهم دیگر این شورا حضور نمادین و نمایشی رشته ورزشهای الکترونیک در هجدهمین دوره بازیهای آسیایی است که در سال آینده میلادی (2018) در کشور اندونزی برگزار می شود و به عنوان معرفی رسمی این رشته برای حضور دایمی در دوره های بعدی بازیهای آسیای خواهد بود.
یعقوبی در ادامه با اشاره به اینکه مهمترین مصوبه شورای المپیک آسیا این بود که ورزشهای الکترونیک را به عنوان یک رشته رسمی به رشته های ورزشی نوزدهمین دوره بازیهای آسیایی که مقرر است در سال 2022 میلادی در شهر هانگژو چین برگزار شود افزوده و این به آن معناست که رشته هایی که به صورت رسمی در بازیهای آسیایی حضور داشته باشند مدال های کسب شده توسط ورزشکاران آن رشته در جدول رتبه بندی کلی مدال های کشور ها تاثیر مستقیم دارد.
سرپرست انجمن بازیها و ورزشهای الکترونیک ضمن تاکید بر تلاشهای گسترده ای که از سوی کشورها و ورزشکاران رشته ورزشهای الکترونیک برای تحقق این موضوع انجام گرفته گفت: جای بسیار خوشوقتی است که زحمات تمامی مشتاقان رشته ورزشهای الکترونیک به ثمر نشست و شورای المپیک آسیا (OCA)، با در نظر گرفتن علایق مخاطبان و ورزشکاران پر شمار این رشته و همچنین ضرورت حمایت از این قبیل ورزشها، تصمیم گرفته تا پشتیبانی خود را به صورت رسمی و با اتخاذ این تصمیمات اعلام کند و این رشته را در رویداد های رسمی ورزشی معتبر از جمله بازیهای المپیک آسیایی که از رویدادهای رتبه یک بین المللی است به عنوان یک رشته رسمی بپذیرد و ما باید خود را برای حضور در این آوردگاه های مهم مهیا کنیم.
یعقوبی افزود: این شورا اعلام کرده پیش از بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ چین و برای سنجیدن شرایط برگزاری مسابقات ورزش‌های الکترونیک ، در پنجمین دوره مسابقات داخل سالن آسیا درسپتامبر آینده مقرر است تا بازی‌های FIFA 17، بازی‌های سبکMOBA (Multiplayer Online Battle Arena) و (Real Time Attack) RTA حضور داشته باشند.

جستجو
نمایش فیلم
عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه اطلاعات خود را وارد کنید
 
نام و نام خانوادگی:

 
شماره موبایل:

 
ایمیل:  


آب و هوا
اوقات شرعی