۱۴۰۰ يکشنبه ۱۰ مرداد
برگزاری نشست هم اندیشی انجمن حقوق ورزشی با ارکان قضایی برخی از فدراسیون های ورزشی
1400/03/22

برگزاری نشست هم اندیشی انجمن حقوق ورزشی با ارکان قضایی برخی از فدراسیون های ورزشی
نشست هم اندیشی انجمن حقوق ورزشی با حضور سرپرست،نائب رئیس،دبیر و تعدادی از مدیران کمیته و دپارتمان های انجمن و ارکان قضایی برخی فدراسیون های ورزشی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون انجمنهای ورزشی، در ابتدای نشست امیر حسین شادمانی دبیر انجمن ضمن ارائه گزارش سه ماه نخست سال جاری انجمن در خصوص فعالیت ها، نشست ها و اقدامات انجام شده توضیح داد که مورد توجه حاضرین قرار گرفت و سپس عنوان داشت:هدف از برگزاری نشست امروز ، تشریک مساعی و بهره مندی از نقطه نظرات،پیشنهادات و بیان مشکلات و ضعف های احتمالی در این زمینه از سوی مسئولین و یا نمایندگان ارکان قضایی فدراسیون های ورزشی می باشد تا بتوانیم ضمن آشنایی بیشتر به سرفصل های مناسب در بخش آموزش و مشاوره دست یابیم.
در ادامه زهرا ارسنگ نایب رئیس انجمن خاطر نشان کرد: در بحث حقوق ورزشی با موارد عمومی و اختصاصی قوانین مواجه هستیم تا با هماهنگی معاونت حقوقی وزارت ورزش بتوانیم کمک حال جامعه ورزش بوده و اثری ماندگار باقی گذاریم.
حمید باقر نیا سرپرست انجمن حقوق ورزشی نیز ضمن خیر مقدم گفت:هدف از برگزاری نشست حاضر این است که ما شنونده باشیم و شما عزیزان موارد، مشکلات،نواقص و دغدغه های مباحث حقوقی فدراسیونها را مطرح کرده تا بتوانیم ضمن تعامل با برگزاری دوره های آموزشی در صدد رفع آنها برآییم.
وی افزود به همین منظور ابتدا از 11 فدراسیون دعوت کردیم تا در این نشست حضور یابند و در جلسات بعدی فدراسیونهای دیگر دعوت می شوند.
در ادامه مسئولین و نمایندگان ارکان قضایی فدراسیون های گلف، تنیس، هندبال، ناشنوایان، بوکس، انجمن های ورزشی، ورزش های کارگری، سوارکاری، اسکواش، قایقرانی و اسکی به ارائه نقطه نظرات، دیدگاه ها ، مشکلات و ضعف های موجود پرداختند.
نبود زیر ساختهای لازم،کهنه بودن قوانین حقوق ورزشی،متفاوت بودن نوع مباحث حقوقی فدراسیونها با توجه به نوع عملکردشان، نبود منابع لازم، بی اطلاعی قسمت اعظم جامعه ورزش کشور از حقوق قانونی خود در ورزش، بی اطلاعی از قوانین بین المللی و حتی داخلی، موازی کاری و تداخل برخی فعالیت ها ،نبود بانک اطلاعاتی جامع وکلای ورزشی، اصلاح قوانین و توجه به تخصصی بودن مباحث حقوق ورزشی از جمله موارد قید شده در این نشست از سوی مسئولین و نمایندگان ارکان قضایی فدراسیون ها بود که مطرح و مقرر شد تا پس از تجمیع موارد فوق از سوی تمامی فدراسیونها جهت آموزش اولویت بندی گردد.
در پایان از اقدامات دکتر کرمی مسئول دپارتمان هماهنگی امور استان ها و فدراسیون های ورزشی در ارتباط با برگزاری مناسب جلسه و حسین رامادان مسئول دپارتمان روابط عمومی انجمن به لحاظ پوشش خبری و رسانه ای مطلوب برنامه ها تقدیر و قدردانی شد.

وب سایت انجمنهای ورزشی
جستجو
نمایش فیلم
عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه اطلاعات خود را وارد کنید
 
نام و نام خانوادگی:

 
شماره موبایل:

 
ایمیل:  


آب و هوا
اوقات شرعی