۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير
اولین دوره رقابت های " تِکبال" با حضور چهره های مطرح ورزش و هنر برگزار می شود
1399/04/11

اولین دوره رقابت های " تِکبال" با حضور چهره های مطرح ورزش و هنر برگزار می شود
سرپرست انجمن تِکبال از برگزاری نخستین دوره رقابتهای این رشته به طور نمایشی با حضور چهره های مطرح ورزشی و هنری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون انجمنهای ورزشی، :سید حسین موسوی شفیق" با اشاره به نوپا بودن این انجمن و ارائه توضیحاتی درخصوص روند برنامه های توسعه ای و هدفمند این رشته در کشور گفت: در نظر داریم در حداقل زمان، تکبال به مطلوب ترین شرایط دست پیدا کند که این مساله با تکیه بر استعدادهای ورزشی در کشور دور از دسترس نیست.
سرپرست انجمن تکبال معرفی این رشته ورزشی به عموم مردم و برگزاری دوره های مربیگری و داوری را بخشی از برنامه های داخلی این انجمن اعلام کرد.
او در بخش دیگری از سخنانش برگزاری نخستین دوره مسابقات آزاد کشوری، شناسایی استعدادها، تامین زیرساخت های مناسب و تشکیل تیم ملی را از مواردی عنوان کرد که در برنامه های این انجمن مورد توجه قرار گرفته است.
موسوی شفیق حضور در رویدادهای مهم جهانی و آسیایی و کسب کرسی های بین المللی را برای سرعت بخشیدن به رشد این رشته، بسیار مهم دانست.
وی در خصوص تاخیر در اجرای برنامه های این انجمن گفت: قرار بود نخستین دوره مسابقات تکبال به طور نمایشی و با حضور چهره های مطرح ورزش و هنر در اواخر فروردین ماه انجام شود که با شیوع ویروس کرونا، برگزاری آن به تعویق افتاد که به محض کاهش شدت این بیماری، برگزاری این رقابتها را در دستور کار داریم.
موسوی به هماهنگی صورت گرفته با دکتر علیپور، رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی درخصوص معرفی این رشته از طریق مسابقات نمایشی و پوشش مطلوب رسانه ای اشاره کرد.
او با تصریح بر این موضوع که در حال حاضر هیچ کمیته ی استانی راه اندازی نخواهد شد، زمان تشکیل آن را ابتدای سال آینده و با اولویت استانهای فوتبال خیز و استانهای دارای ظرفیت و زیرساخت مناسب این رشته اعلام کرد.
گفتنی است تکبال تلفیقی از پینگ پنگ و فوتبال است که روی یک میز و بصورت دو نفره و چهار نفره برگزار می شود.

جستجو
نمایش فیلم
عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه اطلاعات خود را وارد کنید
 
نام و نام خانوادگی:

 
شماره موبایل:

 
ایمیل:  


آب و هوا
اوقات شرعی