۱۳۹۸ شنبه ۳ اسفند
مسابقات بین المللی رزم آوران " جام وحدت " –اصفهان
تیم "ایران الف" در رده نخست ایستاد
1398/06/10
مسابقات بین المللی رزم آوران " جام وحدت " –اصفهان
تیم "ایران الف" در رده نخست ایستاد
مسابقات بین المللی رزم اوران جام وحدت که در اصفهان جریان داشت با قهرمانی تیم ملی ایران الف همراه شد .
به گزارش روابط عمومی هیات انجمن های ورزشی استان اصفهان ، این مسابقات با حضور ورزشکارانی از کشورهای ایران، گرجستان، ارمنستان، جمهوری آذربایجان و افغانستان در سالن 17 شهریور این شهرستان برگزار شد و در امتیازات بخش تیمی تیم ایران «الف» ١6 امتیاز کسب و قهرمانی را از آن خود کرد، افغانستان با 3 امتیاز عنوان نایب‌قهرمانی را به خود اختصاصی داد و گرجستان با 2 امتیاز به رتبه سوم رسید.
در رده‌بندی انفرادی و در وزن نخست این رقابت‌ها مصطفی حاجی میری از تیم ایران «ب» مقام نخست دست یافت، نجیب کریمی از افغانستان دوم شد و محمدرضا بنا از تیم ملی ایران «الف» به مقام سوم دست یافت.
وزن دوم این مسابقات با قهرمانی محمدرضا میرزایی از ایران «الف» همراه بود، واحد طالبوف از گرجستان به مقام دوم رسید و آرسن کاویان از ارمنستان سکوی سوم را به خود اختصاص داد.
در وزن سوم رقابت‌ها حمید بختیاری از تیم ایران «الف» قهرمان شد، محمد دانی‌چی از تیم ایران «ب» به مقام دوم رسید و سجاد رمضانی از افغانستان توانست مدال برنز را به خود اختصاص دهد.
در وزن چهارم، فرزاد اسماعیلی از تیم ایران «الف» به مدال طلا دست یافت، جاسم نعیمی از تیم ایران آزاد به مقام دوم رسید و علی افضلی از تیم ایران مدال برنز را تصاحب کرد.
وزن پنجم با قهرمانی محمد شوکتی از تیم ایران «الف» همراه بود، در این وزن محمدکریم ایناری از افغانستان دوم شد و امین رشیدی از ایران «ب» به مقام سوم دست یافت.
شایان ذکر است ، آقایان کیانوش مصطفایی و عباس عرب مربیگری ایران را در این دوره بر عهده داشتند.
رقابتهای یادشده به همت انجمن رزم‌آوران ایران و هیات انجمن‌های ورزشی استان اصفهان، در سالن ١٧ شهریور تختی اصفهان برگزار شد.
در قالب این رقابت‌ها 40 ورزشکار در 5 وزن با یکدیگر مبارزه کردند.
جاسم نعیمی بازیکن تیم ملی ایران در پایان این مسابقات با دنیای ورزش حرفه‌ای خداحافظی کرد. وی با 30 سال تجربه در این رشته دارای چند مقام ملی و بین‌المللی است.
رزم‌آوران نام یک ورزش رزمی ایرانی است که در آن مجموعه فنون و مهارت‌های لازم برای نبرد به هر رزم‌آور آموزش داده می‌شود، این فنون چند بخش را شامل می‌شود؛ یک بخش دفاع‌ها و ضربات دست و پا است که بدون گرفتن حریف انجام می‌شود، در بخش دیگر درگیری از نزدیک وجود دارد که با گرفتن بدن یا لباس حریف اجرای فن با کشش و پرتاب و قفل و بست مفاصل حریف صورت می‌گیرد مثل کشتی و علاوه بر این آموزش‌ها، آموزش‌های کاربردی انواع سلاح‌های سرد، آموزش‌های دفاع شخصی، آموزش عبور سریع از موانع با افت و خیزها و حرکات آکروباتیک بخش‌های دیگر این رشته را تشکیل می‌دهد.

جستجو
نمایش فیلم
عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه اطلاعات خود را وارد کنید
 
نام و نام خانوادگی:

 
شماره موبایل:

 
ایمیل:  


آب و هوا
اوقات شرعی