خانه / اخبار / مصاحبه نرگس لفوتی داور و مدرس درجه ۲ کریکت آسیا با سایت فدراسیون انجمن های ورزشی

مصاحبه نرگس لفوتی داور و مدرس درجه ۲ کریکت آسیا با سایت فدراسیون انجمن های ورزشی

photo_2016-07-17_00-02-54

نرگس لفوتی” تنها مدرس داوری خانم در کریکت آسیا :
مدیون حمایت انجمن کریکت و همچنین همسرم هستم /کریکت ایران در تمامی عرصه ها پتانسیل خوبی دارد
 مدرس داوری کریکت کشورمان که بتازگی به درجه دو آسیا ارتقا یافت ، ضمن قدردانی از حمایت محمد علیپور و همچنین مسوولان انجمن کریکت گفت : از اینکه تنها مدرس درجه دو خانم در کریکت آسیا هستم ، خوشحالم و به ایرانی بودن خود می بالم .

خانم ” نرگس لفوتی ” در گفت وگویی با سایت خبری فدراسیون انجمن های ورزشی ضمن بیان این مطلب افزود: از سال ۲۰۰۳ به عنوان داور کریکت کارم را رسما آغاز کردم که همسرم ( فضل الله

اعرابی –مربی و داور راگبی ) مشوق اصلی من بود و در کلاس بین المللی اخیر در تایلند توانستم همراه با سایر مدرسان قاره آسیا ، از درجه یک به درجه دو ارتقا یابم .

وی افزود: درجه بندی کریکت برخلاف دیگر رشته ها است و در تلاش هستم که به عنوان مدرس درجه سه آسیا ارتقاء یابم و بتوانم برای داوران هموطنم تدریس کنم و سطح دانش آنان را افزایش دهم .

خانم لفوتی در خصوص کلاس مدرسی ارتقا سطح دو داوری آسیا در بانکوک گفت : در این کلاس بین المللی و پیشرفته ۲۴ مدرس درجه یک از کشورهای مختلف قاره آسیا حضور داشتند و طی دو روز، تدریس کردند و کنفرانس دادند .

این مدرس کریکت آسیا در ادامه گفت : شرکت کنندگان از کشورهای عربستان صعودی ، کویت ،عمان ، نپال ، مالزی ،تایلند ، سنگاپور ، کویت ، کره ، بوتان ، بحرین ، ایران و مالدیو بودند و آقایان بومی جامولا و پیتر مانوئل مدرسان برتر قاره آسیا ، هدایت آن را برعهده داشتند که در مجموع بسیار پیشرفته و پربار بود .

وی که تاکنون در پنج دوره کلاس بین المللی و مدرسی حضور یافته درادامه گفت : در سال ۲۰۱۰ در کلاس مدرسی درجه یک آسیا ، نفر اول شدم و بسیار خوشحال هستم که یک خانم ایرانی ، تنها مدرس درجه دو کریکت آسیاست . تلاش من این است که بتوانم با حمایت مسوولان ذیربط ، برای داوران ایرانی تدریس کنم و در این خصوص آمادگی دارم .

وی درپایان از حمایت محمد علیپور رییس فدراسیون انجمن های ورزشی ، سیروس عالمی رییس و خانم محمد جعفر دبیر انجمن کریکت که وی را مورد حمایت قرار داده اند ، تشکر کرد و افزود: کریکت ایران پتانسیل خوبی در تمامی زمینه ها دارد و امید است با عنایت بیشتر به مقوله آموزش بتوانیم داوران ، مربیان و ورزشکاران اکتیوی را برای فردایی بهتر تربیت کنیم.

درباره‌ی webmaster

جعبه "همچنین ببینید"

سرپرست کمیته کریکت استان گلستان منصوب شد

  طی حکمی از سوی محمد حسن عالمی رییس انجمن کریکت ، سرپرست جدید کمیته ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *