خانه / اخبار / مصاحبه نرگس لفوتی داور و مدرس درجه ۲ کریکت آسیا با سایت فدراسیون انجمن های ورزشی

مصاحبه نرگس لفوتی داور و مدرس درجه ۲ کریکت آسیا با سایت فدراسیون انجمن های ورزشی

photo_2016-07-17_00-02-54

نرگس لفوتی” تنها مدرس داوری خانم در کریکت آسیا :
مدیون حمایت انجمن کریکت و همچنین همسرم هستم /کریکت ایران در تمامی عرصه ها پتانسیل خوبی دارد
 مدرس داوری کریکت کشورمان که بتازگی به درجه دو آسیا ارتقا یافت ، ضمن قدردانی از حمایت محمد علیپور و همچنین مسوولان انجمن کریکت گفت : از اینکه تنها مدرس درجه دو خانم در کریکت آسیا هستم ، خوشحالم و به ایرانی بودن خود می بالم .

خانم ” نرگس لفوتی ” در گفت وگویی با سایت خبری فدراسیون انجمن های ورزشی ضمن بیان این مطلب افزود: از سال ۲۰۰۳ به عنوان داور کریکت کارم را رسما آغاز کردم که همسرم ( فضل الله

اعرابی –مربی و داور راگبی ) مشوق اصلی من بود و در کلاس بین المللی اخیر در تایلند توانستم همراه با سایر مدرسان قاره آسیا ، از درجه یک به درجه دو ارتقا یابم .

وی افزود: درجه بندی کریکت برخلاف دیگر رشته ها است و در تلاش هستم که به عنوان مدرس درجه سه آسیا ارتقاء یابم و بتوانم برای داوران هموطنم تدریس کنم و سطح دانش آنان را افزایش دهم .

خانم لفوتی در خصوص کلاس مدرسی ارتقا سطح دو داوری آسیا در بانکوک گفت : در این کلاس بین المللی و پیشرفته ۲۴ مدرس درجه یک از کشورهای مختلف قاره آسیا حضور داشتند و طی دو روز، تدریس کردند و کنفرانس دادند .

این مدرس کریکت آسیا در ادامه گفت : شرکت کنندگان از کشورهای عربستان صعودی ، کویت ،عمان ، نپال ، مالزی ،تایلند ، سنگاپور ، کویت ، کره ، بوتان ، بحرین ، ایران و مالدیو بودند و آقایان بومی جامولا و پیتر مانوئل مدرسان برتر قاره آسیا ، هدایت آن را برعهده داشتند که در مجموع بسیار پیشرفته و پربار بود .

وی که تاکنون در پنج دوره کلاس بین المللی و مدرسی حضور یافته درادامه گفت : در سال ۲۰۱۰ در کلاس مدرسی درجه یک آسیا ، نفر اول شدم و بسیار خوشحال هستم که یک خانم ایرانی ، تنها مدرس درجه دو کریکت آسیاست . تلاش من این است که بتوانم با حمایت مسوولان ذیربط ، برای داوران ایرانی تدریس کنم و در این خصوص آمادگی دارم .

وی درپایان از حمایت محمد علیپور رییس فدراسیون انجمن های ورزشی ، سیروس عالمی رییس و خانم محمد جعفر دبیر انجمن کریکت که وی را مورد حمایت قرار داده اند ، تشکر کرد و افزود: کریکت ایران پتانسیل خوبی در تمامی زمینه ها دارد و امید است با عنایت بیشتر به مقوله آموزش بتوانیم داوران ، مربیان و ورزشکاران اکتیوی را برای فردایی بهتر تربیت کنیم.

درباره‌ی webmaster

جعبه "همچنین ببینید"

  طی حکمی از سوی رئیس انجمن کریکت کشور آقای رسول گرگیج به عضویت هئیت ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *