خانه / اخبار / گزارشی از حضور سرپرست انجمن کریکت کشور در اجلاس آسیایی و جهانی؛ محمد حسن عالمی: شرکت در این اجلاس نتایج پر باری به همراه داشت

گزارشی از حضور سرپرست انجمن کریکت کشور در اجلاس آسیایی و جهانی؛ محمد حسن عالمی: شرکت در این اجلاس نتایج پر باری به همراه داشت

index

سرپرست انجمن کریکت کشور که به منظور شرکت در اجلاس آسیایی و جهانی این رشته به دبی سفر کرده بود اعلام کرد: حضور در این کنفرانس بین المللی بسیار موثر و حیاتی بود و مسلما نتایج پر باری به همراه داشت.
محمد حسن عالمی با بیان این مطلب افزود:نشست کنفدراسیون کریکت آسیا و اتحادیه جهانی روز پنج شنبه ۲۴ دی با حضور اعضای هیات رییسه ، روسای
فدراسیون ها و نمایندگان کشورهای عضو به میزبانی کشور امارات و در شهر دبی برگزار شد که در این جلسه ابتدا تقویم پیشنهادی کشورهای عضو تحت بررسی قرار گرفت و سپس برنامه های اجرایی سال ۲۰۱۶ مطرح وتصویب شد.
وی اظهار داشت:در این جلسه همچنین تقویم پیشنهادی انجمن کریکت ایران ارائه و مورد تایید قرار گرفت ودر این راستا مقرر شد از سوی فدراسیون جهانی کمک مالی برای رشد و توسعه کریکت به ایران تزریق شود.
عالمی در حصوص اهم برنامه های بین المللی در سال ۲۰۱۶ گفت:در این نشست شرایط برگزاری مسابقات آسیایی و جهانی در سال ۲۰۱۶ تحت بررسی قرار گرفت و مقرر شد که میزبان این ۲ رویداد مهم به زودی تعیین و معرفی شوند.
او اضافه کرد: همچنین با بررسی برنامه های تدوین شده قرار شد که مسابقات زیر ۱۷ و زیر ۱۹ سال آسیا هم در بخش مردان و هم در رده زنان در سال ۲۰۱۶ برگزار شود که حضور در این مسبقات رده سنی پایه به تقویت زیر ساختها و شناخت استعدادها کمک شایانی خواهد کرد.
سرپرست انجمن کریکت کشور از دیدار و ملاقات با مسئولان کنفدراسیون آسیا و روسای فدراسیونهای مختلف خبر داد و اذعان داشت:در خلال برگزاری این اجلاس دیدار و مذاکراتی با مسئولان و نمایندگان کشورهای آسیایی داشتیم که قطعا می تواند در جهت کمک به تقویت کریکت کشور کارساز باشد.
وی تصریح کرد:در دیدار با آقای “اقبال” رییس کمیته توسعه کریکت کنفدراسیون آسیا از پاکستان تعامل خوبی برقرار کردیم و نیاز مبرم کریکت ایران به تجهیزات و وسایل این رشته را عنوان کردیم و ایشان وعده داد که بزودی این خواسته انجمن ایران را عملی خواهد کرد،البته درباره ارتقای روابط ۲ کشور و استفاده از دانش مربیان و داوران پاکستان به عنوان یکی از کشورهای صاحب سبک تقاضای خود را مطرح کردیم.
عالمی تاکید کرد: همچنین در دیدار دیگری با رییس فدراسیون مالزی مذاکراتی داشتیم وایشان تمایل داشت که با توجه به ارتباطات مناسب ۲ کشور، تیمهای آقایان و بانوان خود را برای برگزاری دیدارهای تدارکاتی به مالزی اعزام کنیم.
وی اظهار داشت:دیدار با روسای فدراسیون سنگاپور و عربستان از دیگر برنامه های این سفر بود که قرار شد ارتباطات دو جانبه ای با تیمهای ملی این دو کشور داشته باشیم.
عالمی، افغانستان را یکی از کشورهای در حال توسعه در کریکت معرفی کرد و گفت:افغانستان یکی از کشورهای همسایه است که به دلیل علاقه مندی جوانانش و البته برنامه ریزیهای صورت گرفته در کریکت رشد و پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته و به همین دلیل با آقای “دانش” رییس فدراسیون این کشور نشستی را برگزار کردیم و برنامه های آنها را در جهت توسعه و تعمیم کریکت جویا شدیم و با توجه به روابط نزدیک مقرر شد که هم ایران و هم افغانستان برای برگزاری مسابقات دو جانبه تیمهای خود را مهیا و اعزام کنند.

درباره‌ی webmaster

جعبه "همچنین ببینید"

  طی حکمی از سوی رئیس انجمن کریکت کشور آقای رسول گرگیج به عضویت هئیت ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *