۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد
دکتر سلطانی فر: 42 محموله به مناطق سیل‌زده ارسال شده است
1398/01/21

دکتر سلطانی فر: 42 محموله به مناطق سیل‌زده ارسال شده است
وزیر ورزش و جوانان در حاشیه مراسم گلریزان جامعه ورزش برای کمک به هموطنان سیل زده، گفت: تاکنون 42 محموله شامل کمک‌های نقدی و غیرنقدی در جهت حمایت از هموطنان سیل زده به مناطق مختلف ارسال شده است.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون انجمنهای ورزشی به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان دکتر سلطانی فر در حاشیه این مراسم ضمن تبریک فرا رسیدن ماه شعبان در جمع خبرنگاران گفت: از ابتدای فروردین بارندگی‌هایی که در ۲۵ استان با آن روبرو بودیم، این بارندگی‌ها در برخی از مناطق منجر به تقویت ذخایر آبی در سفره‌های زیر زمینی، تالاب‌ها و سدها شد و در برخی از استان‌ها همچون گلستان، مازندران، لرستان و خوزستان متأسفانه با تخریب زیاد مواجه بودیم.
وی افزود: وزارت ورزش و جوانان از همان ابتدای فروردین تلاش کرد تا با کمک جامعه ورزش، قهرمانان و اداره کل ورزش و جوانان استان‌ها به حمایت مناطق سیل زده بپردازد. ما از ابتدای فروردین با کمک دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مردمی و همچنین ستاد مدیریت بحران، ستاد امداد و پشتیبانی تشکیل دادیم تا بتوانیم این بحران بزرگ را به کمترین حد کاهش دهیم.
وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: در ابتدا ۳۰۰ سالن در اختیار ستاد مدیریت بحران قرار دادیم که این مقدار تا هم اکنون به بیش از ۱۱۰۰ مکان افزایش پیدا کرده است. البته در برخی از استان‌ها نیز ما شاهد تخریب سالن‌های ورزشی بودیم. امروز نیز با برگزاری مراسم گلریزان سعی کردیم با فدراسیون‌های مختلف، جامعه ورزش و قهرمانان و ورزشکاران محموله‌هایی مانند پتو، لوازم بهداشتی، چادر، وسایل گرمایشی و … همچنین مبالغی به صورت نقدی جمع‌آوری و توسط اداره کل ورزش و جوانان استان تهران در اختیار اداره کل ورزش و جوانان استان لرستان قرار خواهیم داد تا در اختیار مردم سیل زده قرار گیرد.
ذکتر سلطانی فر ادامه داد: 2500 سازمان مردم نهاد جوان داریم که تصمیم داریم در هفته روز جوان برنامه‌های آتی هفته جوان را لغو کنیم و رویکرد برنامه‌ها را به سمت مردم سیل زده در مناطق مختلف متمرکز کنیم. تا به امروز ۴۲ محموله توسط کاروان‌های جامعه ورزش به صورت نقدی و غیر نقدی به مناطق سیل زده ارسال شده است، در این باره، گفت‌: این روند همچنان ادامه‌ دارد و تلاش ما بر این است تا حمایت همه جانبه از هموطنان سیل زده داشته باشیم.
در پایان این مراسم کارکنان وزارت ورزش و جوانان یک روز از حقوق خود را در اختیار مردم سیل زده قرار دادند و یک میلیارد ریال که قبلاً توسط فدراسیون‌ها جمع‌آوری شده بود در اختیار مناطق سیل زده گذاشته شد ، ضمن اینکه وزارت ورزش و جوانان یک میلیارد تومان به مناطق سیل زده کمک کرد.
هشت دستگاه ماشین که شامل محموله‌های غیرنقدی در قالب پتو، کنسرو، لوازم بهداشتی، زیرانداز، چادر، آب معدنی، موک

جستجو
نمایش فیلم
عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه اطلاعات خود را وارد کنید
 
نام و نام خانوادگی:

 
شماره موبایل:

 
ایمیل:  


آب و هوا
اوقات شرعی