۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد
رییس انجمن اسپوکس کشور:
سال 97 سال پربار و اکتیوی برای اسپوکس بود
1398/01/18
رییس انجمن اسپوکس کشور:
سال 97 سال پربار و اکتیوی برای اسپوکس بود
رییس انجمن اسپوکس کشور گفت: سال 97 سال پربار و اکتیوی برای اسپوکس بود و به لحاظ توسعه و پیشرفت سال موفقیت آمیزی را پشت سر گذاشتیم.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون انجمنهای ورزشی، "محمدرضا هاشم پور پاشاکی" با بیان این مطلب افزود: سال گذشته به لحاظ برگزاری مسابقات مختلف کشوری و استانی و برپایی کلاسها و دوره های آموزشی روند بسیار مثبت و قابل قبولی را طی کردیم که گسترش و تعمیم این رشته مهیج و پرطرفدار را به همراه داشت.
وی اظهار داشت: نقطه عطف این برنامه هدفمند، برگزاری اولین دوره لیگ سراسری اسپوکس کشور بود که با استقبال چشمگیری همراه شد و حضور 12 تیم در یک رقابت تنگاتنگ و نفس گیر در دو مرحله رفت و برگشت بسیار دیدنی و مهیج بود و این رقابتها باعث شد که سرمایه گذاری بیشتری برای داشتن یک لیگ پویا و مثمر ثمر داشته باشیم.
هاشم پور برگزاری دومین دوره مسابقات قهرمانی کشور را بسیار حائز اهمیت خواند و تصریح کرد:دومین دوره رقابتهای قهرمانی کشور در دو بخش آقایان و بانوان به میزبانی خوب استان گلستان و در شهر گرگان برگزار شد که هم به لحاظ کمیت و هم در بعد کیفیت شرایط مطلوبی را شاهد بودیم و حضور حداکثری استانها آنهم با با نفرات زبده و آماده بسیار حائز اهمیت بودو نشان داد که استانهای کشور سرمایه گذاری مناسبی روی این رشته ایرانی داشته اند بطوریکه در حال حاضر بیش از 20 استان کشور صاحب اسپوکس هستند.
رییس انجمن اسپوکس کشور توجه ویژه به مقوله آموزش و استعدایابی را بسیار حیاتی توصیف کرد و اذعان داشت:از آنجایی که اسپوکس یک رشته نوپا و تازه تاسیس است ، در بحث آموزش و معرفی و شناساندن این رشته در سراسر کشور برنامه های مدونی صورت گرفته به خصوص در رده سنین پایه و برای جذب علاقه مندان و مخاطبان اسپوکس و استعدادیابی در کل ایران در سال 97 خروجی خوبی داشتیم و قطعا این برنامه هدفمند در سالجاری پربارتر ادامه خواهد یافت.
وی در خصوص پیشرفت در حوزه بین الملل گفت:بعد از اینکه در سال 96 کنفدراسیون آسیا را تشکیل دادیم و به عضویت فدراسیون جهانی ورزشهای همگانی(تافیسا) درآمدیم تلاش کردیم تا کشورهای تمام قاره ها را به سمت اسپوکس سوق دهیم و شرایط این رشته ایرانی را برای این کشورها مهیا کردیم.
هاشم پور اضافه کرد:ضمن اینکه گسترش این رشته در کشورهای آسیایی را در دستور کار قرار دادیم بطوریکه با مسئولان ورزش چند کشور قاره مثل عمان مذاکرات خوبی داشتیم و اسپوکس را در این کشور راه اندازی کردیم بطوریکه عمان خواستار میزبانی اولین دوره مسابقات قهرمانی آسیا شده و در حال رایزنی برای برگزاری این مسابقات در دو بخش آقایان و بانوان هستیم ضمن اینکه احتمال برگزاری این مسابقات در ایران هم وجود دارد.
رییس انجمن اسپوکس در پایان گفت:لازم است از حمایتهای فدراسیون انجمنهای ورزشی و شخص دکتر علیپور به عنوان یک مدیر دلسوز و حامی تشکر و قدردانی ویژه داشته باشم که برای توسعه و گسترش این رشته نوپا از هیچ کمک و حمایتی دریغ نکرد و حالا ما با انگیزه و انرژی فراوان در جهت ارتقای این رشته در کشور و حتی حوزه بین الملل از تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

جستجو
نمایش فیلم
عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه اطلاعات خود را وارد کنید
 
نام و نام خانوادگی:

 
شماره موبایل:

 
ایمیل:  


آب و هوا
اوقات شرعی