۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد
رییس هیات انجمنهای ورزشی استان کرمان:
تعامل انجمنها با هیات های استانی ضروری است/ بیش از 43 ملی پوش به تیمهای ملی رشته های تحت پوشش معرفی کردیم
1397/07/10
رییس هیات انجمنهای ورزشی استان کرمان:
تعامل انجمنها با هیات های استانی ضروری است/ بیش از 43 ملی پوش به تیمهای ملی رشته های تحت پوشش معرفی کردیم
رییس هیات انجمنهای ورزشی استان کرمان گفت: برای پیشرفت رشته های تحت پوشش تعامل انجمنها با هیات های استانی ضروری و حیاتی است.
"مرتضی بلوردی" در گفت و گو با سایت خبری فدراسیون انجمنهای ورزشی با اشاره به این موضوع افزود: متاسفانه برخی از انجمنها همکاری لازم با هیات های استانی را ندارند و لازم است که برای این مشکل تمهیداتی از سوی فدراسیون اندیشیده شود تا تعامل و همکاری فیمابین به بهترین نحو ممکن ایجاد گردد که در اینصورت شاهد رشد و پیشرفت رشته های تحت پوشش در سراسر کشور خواهیم بود.
وی در خصوص فعالیتهای هیات انجمنهای ورزشی استان کرمان اذعان داشت: ما در اکثر رشته های تحت پوشش فعالیت داریم و هم اکنون در حال راه اندازی رشته اسپوکس هستیم و به دلیل مشکلات آب و نداشتن دریا بدنبال رایزنی در جهت فعال کردن رشته های آبی در سدهای این استان هستیم ضمن اینکه 5 شهرستان تابعه رشته های تحت پوشش را دنبال می کنند که قطعا به تعداد شهرهای دیگر در آینده اضافه خواهد شد.
بلوردی درباره امکانات و فضاهای ورزشی این هیات گفت: ما سال گذشته سالن فجر که بزرگترین سالن ورزشی استان است را از اداره ه کل ورزش و جوانان کرمان اجاره کردیم که اکثر رشته های تحت پوشش تمرینات و مسابقات خود رادر این محل برگزار می کنند و البته دفتر هیات را هم در این سالن مستقر کردیم.
وی اظهار داشت:رشته های ورزشهای هوایی را در سایتهای پروازی متعدد استان دنبال می کنیم که با داشتن 15 سایت بیشترین مکان برای انجام ورزشهای هوایی را در اختیار داریم، یک زمین اختصاصی کریکت در مجموعه ورزشی امام علی کرمان احداث کردیم که در حال بهره برداری است ضمن اینکه یک زمین اختصاصی راگبی ساحلی هم بزودی احداث خواهیم کرد.
"بلوردی" نگاه قهرمان پروری در این استان را وجه تمایز هیات کرمان خواند و تصریح کرد:طبق آماری که در سال 96 اعلام کردیم بیش از 43 ورزشکار و مربی از رشته های مختلف در معیت تیمهای ملی رشته های تحت پوشش قرار داشتند که این یک آمار خوب است و بهمین دلیل نگاه ورزش کرمان به هیات انجمنهای ورزشی تغییر کرد.
او اضافه کرد:ما در رشته های راگبی و بیس بال تیمداری می کنیم و تیم دانشگاه آزاد به عنوان یکی از مدعیان مسابقات لیگ در این دو رشته فعالیت می کند و قرار است تیم کریکت شرکت "کرمان بیس" را هم راه اندازی کنیم،ضمن اینکه با نهادهایی مثل شهرداری،نیروی انتضامی، بانک رسالت، بانک ملت و چند ارگان دیگر جهت پشتیبانی از رشته ها در تعامل هستیم.
بلوردی در خصوص رشته هایی که شرایط بهتری در کرمان دارند اظهار داشت: در رشته های راگبی آقایان و بانوان،طناب کشی، بیس بال وکریکت بانوان جزو مدعیان و سه تیم اول کشور هستیم و مسلما در رشته های دیگر هم شرایط و وضعیت بهتری پیدا خواهیم کرد.

جستجو
نمایش فیلم
عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه اطلاعات خود را وارد کنید
 
نام و نام خانوادگی:

 
شماره موبایل:

 
ایمیل:  


آب و هوا
اوقات شرعی