۱۳۹۸ يکشنبه ۱ ارديبهشت
با تاکید بر حفظ محیط زیست و توجه به ورزش خانواده ها ؛
سومین جشنواره ورزشی زاینده رود در اصفهان پایان یافت
1397/06/18
با تاکید بر حفظ محیط زیست و توجه به ورزش خانواده ها ؛
سومین جشنواره ورزشی زاینده رود در اصفهان پایان یافت
سومین جشنواره ورزشی زاینده رود با محوریت بیش از 20 رشته به منظور تشویق مردم به ورزش، تاکید بر حفظ محیط زیست و احیای رودخانه زاینده رودبا تجلیل از برترینها به کار خود پایان داد.
به گزارش روابط عمومی هیات انجمنهای ورزشی استان اصفهان، در پایان این مراسم 32 قهرمان، ملی پوش و مدال آور رشته‌ های هیات انجمن‌های ورزشی در استان اصفهان طی در یک سال اخیر، تجلیل شدند.

این جشنواره 2 روزه به همت هیات انجمن های ورزشی استان اصفهان مشتمل بر رشته های سقوط آزاد بر روی تشک، بانجی جامپنگ، بالن، جایرو کوبتر(وسیله پروازی سبک)، کایت موتور، هواپیمای دو نفره، پاراموتور، ماشین های کنترلی، ماشین های رُباتیک، بازی های رایانه ای، فلوربال و هواپیماهای رادیو کنترل اجرا شد.

همچنین جهت یابی، فوتبال رومیز، اسپوکس، سافتبال، دارت، طناب کشی، بیسبال، راگبی، سپک تاکرا، ساواته، کیک بوکسینگ واکو، کریکت، جت اسکی، جت بُت، اسکی روی آب، موج سواری و پارکور نیز دیگر رشته های زیر مجموعه هیات انجمن های ورزشی است که شماری از آنها در این رویداد ورزشی اجرا شد.

اجرای کنسرت، تقلید صدا، آتش بازی و تقدیر از فعالان این هیات از دیگر برنامه های اختتامیه بود.ضمنا جمعی از فعالان رسانه ای که در یکسال اخیر با هیات همکاری متداومی داشتند، مورد تقدیر قرار گرفتند.

رئیس هیات انجمنهای ورزشی استان اصفهان در آئین اختتامیه این رویداد گفت: همانطور که زاینده رود برای عنوان این جشنواره برگزیده شد، تمامی ورزشکاران هیات همچون سایر مردم خواهان احیای زاینده رود و جریان دائمی آن هستند.

حمیدرضا غزنوی ادامه داد: هیئت انجمن های ورزشی، ۱۸ رشته اصلی دارد که با زیرمجوعه های آن، نزدیک به ۱۲۰ رشته ورزشی نیز می رسد و این یک فرصت برای این هیئت به شمار می رود.

وی اضافه کرد: متاسفانه امروزه ورزش ما به سمت رشته هایی با امکانات مالی بسیار زیاد رفته و ورزش هایی که نمی توانند دستاوردهای مالی را برای ورزشکاران به ارمغان آورند، مغفول واقع می شوند.

او با اشاره به شور و شوقی که جشنواره یاد شده برای شهروندان ایجاد می کند، تصریح کرد: ورزشکاران نیز در این رخداد ورزشی انگیزه بالایی دارند و در کنار آنان خانواده ها نیز با حضور پرشور حال و هوای خاصی به آن می بخشند و امیدواریم که هیئت انجمن های ورزشی، بتواند با تداوم برگزاری چنین برنامه هایی، شور و نشاط را در بین مردم نگه دارد.

گفتنی است پیش از این 2 دوره جشنواره ورزشی زاینده رود خرداد 95 و 96 در شهر تاریخی اصفهان برگزار شده بود.