۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ اسفند
معاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری:
پرواز مجدد پاراگلایدر با اخذ مجوز امکان پذیر می شود
1397/04/13
معاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری:
پرواز مجدد پاراگلایدر با اخذ مجوز امکان پذیر می شود
معاون سیاسی, امنیتی و اجتماعی استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: شیوه نامه اخذ مجوز برای پرواز پاراگلایدرها توسط اداره کل ورزش و جوانان استان تنظیم و برای طی مراحل قانونی تحویل دستگاه های مربوطه شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری، جعفر مردانی در جلسه ای با عنوان حل مشکلات ورزش هوایی پارگلایدر اظهار کرد: هدف از این جلسه، ساماندهی و هدفمند کردن این رشته ورزشی برای دریافت مجوز است.
مردانی تصریح کرد: اداره کل ورزش و جوانان و انجمن ورزش های هوایی در تدوین اساسنامه خود برای اخذ مجوز، تمامی موارد از جمله نحوه پرواز، ارتفاع و شعاع پرواز، تاریخ برگزاری برنامه های آموزشی و مسابقات در سایت رخ را مد نظر قرار دهند.
وی تاکید کرد: با توجه به ظرفیت های طبیعی و جذابیت این رشته در جذب گردشگر، تمامی دستگاه های مربوطه برای رفع مشکل این رشته ورزشی همیار و همراه یکدیگر باشند.
مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری نیز در این جلسه گفت: امروز ورزش های هیجان انگیز از جمله پارگلایدر مورد توجه جوانان قرار گرفته است و با توجه قابلیت های استثنایی سایت پروازی رخ، می توان برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان و رونق گردشگری استان بهره جست.
حمید کریمی اظهار کرد: این اداره بر قانونمند شدن این رشته ورزشی تاکید دارد و با صدور گواهی نامه برای ورزشکاران این رشته، از وقوع مشکلاتی همچون پرواز بدون مجوز پیشگیری خواهد شد.
کریمی خاطرنشان ساخت: برای از سرگیری پرواز در سایت گردنه رخ که یکی از بهترین سایت های پروازی در خاورمیانه محسوب می شود، همگن بودن و همکاری بین دستگاه های دخیل در این امر ضرورت دارد.
وی در ادامه بیان داشت: اداره کل ورزش و جوانان برای ساماندهی و نظامند کردن پرواز پاراگلایدرها تلاش خواهد کرد و امیدواریم مجوزات لازم از سازمان هواپیمایی و مابقی دستگاه ها برای شروع مجدد فعالیت این رشته ورزشی اخذ شود.
گفتنی است با توجه به پروازهای غیر مجاز که در سال های اخیر در سایت گردنه رخ اتفاق افتاد، پرواز در این سایت از شهریورماه سال گذشته ممنوع شده است.
استان چهارمحال و بختیاری داری 96 خلبان آموزش دیده و 45 خلبان فعال پاراگلایدار است.

جستجو
نمایش فیلم
عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه اطلاعات خود را وارد کنید
 
نام و نام خانوادگی:

 
شماره موبایل:

 
ایمیل:  


آب و هوا
اوقات شرعی