۱۳۹۸ يکشنبه ۴ فروردين
مسابقات پاراگلایدر آسیا- اقیانوسیه/تایلند
حضور نمایندگان ایران در دوره های داوری و مسابقات هدف زنی
1397/01/22
مسابقات پاراگلایدر آسیا- اقیانوسیه/تایلند
حضور نمایندگان ایران در دوره های داوری و مسابقات هدف زنی
انجمن ورزشهای هوایی کشورمان اعلام کرد که دو نماینده در دوره های داوری " فائی" و دو ورزشکار در بخش " هدف زنی " در رقابتهای قهرمانی اسیا اقیانوسیه که در تایلند جریان دارد ، حضور یافته اند .
به گزارش روابط عمومی این انجمن ، بر این اساس محمد رازقی و محمد کنعانی در دوره های داوری فائی FAI و خدایاری و شیرازی نیا بعنوان ورزشکار در مسابقات هدف زنی Cat 1 آسیا-اقیانوسیه در کشور تایلند شرکت کرده اند .
با توجه به اهمیت بازیهای آسیایی جاکارتا در رشته "فرود دقت" و بمنظور آشنایی بیشتر با قوانین رقابتها در این سطح و همچنین شرکت درسمینار داوری، تیمی ۴ نفره شامل ۲ مدرس داوری و ۲ خلبان واجد شرایط و داوطلب در نخستین دوره این مسابقات در تایلند حضور یافته اند .
بر اساس این گزارش ، در پایان ۴روزه دوره داوری که به صورت تئوری و عملی اجرا شد شرکت کنندگان موفق به اخذ گواهینامه شرکت در دوره شده و نام نمایندگان ایران در لیست داوران" ۱ Cat "فدراسیون جهانی ورزشهای هوایی FAIدرج گردید.
همچنین پیشنهاد ارائه نرم افزار ثبت امتیازات نیز از طرف نمایندگان ایران به کمیته مسابقات FAI ارائه گردیده که استقبال قرار گرفته و قرار است پس از طرح در کمیته مسابقات فرود دقت FAI و تایید نهائی برای مسابقات ۲ Cat استفاده شود.
مسابقات نیز پس از ۲ روز و ۳ راند تمرینی جریان دارد و در حال حاضر جایگاه اولیه خلبانان ایران پس از ۴ راند در رتبه های ۱۶ و ۲۵ ثبت شده است .