۱۳۹۷ دوشنبه ۱ بهمن
میرزاقابیک: راگبی مازندران حرف های جدی برای گفتن دارد
1396/12/20

میرزاقابیک: راگبی مازندران حرف های جدی برای گفتن دارد
رییس انجمن راگبی ایران گفت:مازندران مهد ورزش ایران است و راگبی به عنوان یک ورزش دانشگاهی و خانوادگی در این خطه شناخته می شود.
به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش) ، حسن میرزا آقا بیک در حاشیه برگزاری مسابقات راگبی که با عنوان جام شهید مصطفی علمدار در زمین ساحلی داراب برگزار شد در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار مازند ورزش از ساری، اظهار داشت:ورزش راگبی در رشته های مهم المپیکی است و ایران برای مسابقات آسیایی، ساحلی و ۱۵ نفره حضور گسترده دارد.
وی افزود:مازندران طی یک سال گذشته در سطح گسترش ورزش راگبی در کل استان فعالیت چشمگیری داشته است.
رییس انجمن راگبی ایران با بیان اینکه مازندران در سال جاری به عنوان کمیته توسعه کشور انتخاب شده است، خاطرنشان کرد:این موفقیت بدین خاطر است که تمامی شهرها در سطح مازندران در این رشته فعال هستند و حتی نمونه اش را شاهد هستیم که مسابقات ساحلی دوستانه ۳ جانبه ساحلی به خوبی در حال برگزاری است.
وی از برگزاری استارت اولین مسابقات راگبی ساحلی کشور در ساری خبر داد و بیان کرد:در آینده نزدیک برنامه های زیادی با همکاری کمیته راگبی استان مازندران و هیات انجمن های ورزشی استان خواهیم داشت که از جمله آن؛ برگزاری استارت اولین مسابقات راگبی ساحلی کشوری به میزبانی ساری در سال ۹۷ می باشد.
میرزا آقابیک با اشاره به اینکه مسابقات انتخابی تیم ملی راگبی اردیبهشت ماه سال ۹۷ خواهد بود، اظهار کرد:برای تیم ملی ۷ نفره کشورمان برنامه های متعدد داریم و اگر تیم مازندران در رقابتهای انتخابی شرکت کند یقینا پیشتاز خواهد بود و نفرات برتر به اردو دعوت خواهند شد.
رییس انجمن راگبی ایران ، این رشته را یک ورزش مفرح و پرانگیزه برای جوانان خواند و اظهار کرد:جوانان با حضور در راگبی به راحتی می توانند خودشان را تخلیه کنند و همچنین فرصت مناسبی برای غنی سازی اوقات فراغتشان می باشد.
وی در ادامه بیان کرد:راگبی فقط در زمین چمن فوتبال انجام نمی شود بلکه به صورت ساحلی و در مدارس هم می توانند این بازی را انجام دهند که کاملا ورزشی بی خطر محسوب می شود.
این مقام مسؤول ورزش با بیان اینکه راگبی در سطح رده بزرگسالان شرایط خاص خود را دارد، اظهار کرد:این ورزش همانند ورزشهایی همچون؛ بسکتبال، فوتبال و بوکس از آسیب پذیری کمتری برخوردار است.
میرزا آقا بیگ در پایان گفت:مازندران مهد ورزش ایران است و ورزش راگبی باوجود تفکر اشتباه برخی افراد که آن را خشن می پندارند، باید بگویم راگبی یک ورزش دانشگاهی و خانوادگی است.

جستجو
نمایش فیلم
عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه اطلاعات خود را وارد کنید
 
نام و نام خانوادگی:

 
شماره موبایل:

 
ایمیل:  


آب و هوا
اوقات شرعی