۱۳۹۷ سه شنبه ۲۷ آذر
رییس کنفدراسیون اسپوکس آسیا خبر داد:
اولین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در امارات برگزار می شود
1396/09/13
رییس کنفدراسیون اسپوکس آسیا خبر داد:
اولین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در امارات برگزار می شود
رییس ایرانی کنفدراسیون اسپوکس آسیا گفت: اولین دوره مسابقات اسپوکس قهرمانی آسیا به میزبانی امارات و در شهر دبی برگزار می شود و قطعا برپایی این رقابتها در توسعه این رشته ایرانی در قاره کهن تاثیر بسزایی خواهد داشت.
"سید مصطفی قوامی" در گفت و گو با سایت خبری فدراسیون انجمنهای ورزشی با بیان این مطلب اظهار داشت:البته برای میزبانی این مسابقات کشورهای کره جنوبی و هند هم به کمیته اجرایی کنفدراسیون آسیا تقاضا داده بودند ولی شانس امارات برای برگزاری این رقابتها بیشتر است.
وی در خصوص تشکیل کنفدراسیون آسیا در ایران اظهار داشت: در حال حاضر 8 کشور آسیایی عضو رسمی کنفدراسیون اسپوکس آسیا هستند و البته 18 کشور در این قاره در اسپوکس فعالیت دارند که هنوز به طور رسمی تحت پوشش ما قرار نگرفته اند.
وی افزود:ما در نظر داریم که تمامی کشورهای آسیایی که در اسپوکس فعالیت می کنند را حمایت کنیم تا بطور رسمی عضو کنفدراسیون آسیا شوند تا با حضور این کشورها اولین دوره مسابقات قهرمانی آسیا را تابستان سال آینده برگزار کنیم.
رییس کنفدراسیون اسپوکس آسیا درباره توسعه این رشته در سطح کشور گفت:خوشبختانه این رشته با سرعت زیادی در سطح کشور در حال ارتقا است و به دلیل ماهیتش جوانان زیادی جذب آن شده اند و مسلما این پتانسیل و علاقه مندی می تواند به تعمیم و گسترش اسپوکس کمک کند.
وی اذعان داشت:برگزاری لیگ سراسری که بزودی استارت می خورد یکی دیگر از اهداف ما در جهت توسعه اسپوکس در ایران است چرا که با داشتن یک لیگ پویا هم باشگاهها و تیمهای این رشته راه اندازی می شوند و هم در شناسایی مستعدین اسپوکس دست ما باز خواهد شد.
قوامی تاکید کرد:خوشبختنانه اسپوکس در بخش بانوان هم فعالیت خوبی داشته و با توجه به پوشش مناسب آن مسلما بانوان ایرانی می توانند با آموزشهای فنی در این رشته مهیج حرفهای زیادی برای گفتن داشته باشند.

جستجو
نمایش فیلم
عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه اطلاعات خود را وارد کنید
 
نام و نام خانوادگی:

 
شماره موبایل:

 
ایمیل:  


آب و هوا
اوقات شرعی