۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۵ مهر
راگبی زیر 17 سال بانوان قهرمانی آسیا - امارات
ژاپن اول شد ، ایران هشتم
1396/09/11
راگبی زیر 17 سال بانوان قهرمانی آسیا - امارات
ژاپن اول شد ، ایران هشتم
مسابقات راگبی هفت نفره زیر 17 سال قهرمانی بانوان آسیا که در شهر دبی جریان داشت با قهرمانی تیم ژاپن به پایان رسید و تیم ملی راگبی زیر 17 سال بانوان کشورمان عنوان هشتم را تصاحب کرد.
تیم کشورمان در این مسابقات ابتدا امارات میزبان این رقابتها را شکست داد و سپس در دیدار دوم خود در چارچوب رقابتهای قهرمانی راگبی هفت نفره آسیا مقابل تیم قدرتمند قزاقستان تن به شکست داد ولی از گروه خود صعود کرد.
تیم زیر 17 سال بانوان کشورمان سپس در مرحله دوم مغلوب چین نایب قهرمان این مسابقات شد . اما برای کسب مقام پنجم تا هشتم با هنک کنگ و سریلانکا به میدان آمد که با شکست مقابل این رقبا در نهایت به مقام هشتم آسیا رسید.
تیم اعزامی کشورمان را خانم ها نازنین حسینی به عنوان سرمربی ، دنیا هنری و ناهید بیارجمندی به عنوان مربی ، دکتر سارا چشمی به عنوان مربی بدن ساز و آتوسا میرهادی به عنوان سرپرست همراهی و هدایت می کردند.
انجمن راگبی با راه اندازی این تیم جوان ، ابتدا آنها را در رقابتهای سه جانبه تهران |( تیم ملی بزرگسالان ایران ، تیم جوانان آلمان و زیر 17 سال ایران ) شرکت داد و سپس ملی پوشان مستعد و آتیه دار را برای نخستین بار به رقابتهای قهرمانی آسیا اعزام کرد .
هدف انجمن راگبی از تشکیل این تیم جوان ، پشتوانه سازی و بیمه کردن آینده راگبی بانوان کشورمان در رده سنی بزرگسالان حضور شایسته آنها در مسابقات آتی در عرصه آسیا و دیگر رقابتهای بین المللی است .