۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۵ مهر
آغاز فعالیت ورزش ایرانی اسپوکس در کره جنوبی
1396/09/01

آغاز فعالیت ورزش ایرانی اسپوکس در کره جنوبی

"هیونگ جین جانگ " نایب رئیس کنفدراسیون اسپوکس آسیا و رئیس انجمن اسپوکس کره جنوبی در خصوص راه اندازی این رشته در کره به دفتر مرکزی کنفدراسیون آسیای در ایران گزارشی ارائه کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون انجمنهای ورزشی، وی در خصوص فعالیت ورزش اسپوکس در کره جنوبی گفت: درپی تشکیل کنفدراسیون اسپوکس آسیا و دریافت نمایندگی ورزش ایرانی اسپوکس چندین جلسه با مربیان سرشناس رزمی و غیر رزمی برگزار کردیم و برخلاف تصور اولیه بنده، خوشبختانه این ورزش با استقبال بسیار خوبی روبرو شد و در طول این مدت چندین کلاس توجیهی برگزار نمودیم .
وی اظهار داشت: تمام تلاش ما برگزاری یک دوره کارگاه آموزشی بین المللی توسط کادر فنی کنفدراسیون آسیایی اسپوکس در کره جنوبی و متعاقب آن تشکیل یک تیم قوی ملی و اعزام آن به مسابقات آسیایی اسپوکس ۲۰۱۸ خواهد بود.
"هیونگ جین جانگ " افزود ؛ با توجه به اینکه کره جنوبی یکی از قطبهای مهد پیدایش هنرهای رزمی در جهان است و هنرشمشیر زنی نیز در تاریخ کهن ما جایگاه ویژه ای دارد مطمئنا در آینده ای نزدیک ورزش اسپوکس در کشور ما توسعه و گسترش پیدا خواهد کرد.
نایب رئیس کنفدراسیون اسپوکس آسیا یکی از عوامل استقبال از این رشته ورزشی را ایجاد شادمانی ، ساده بودن قوانین ، دسترسی آسان و همگانی به تجهیزات این ورزش ، خاصیت هوازی و کالری سوزی فروان و عدم آسیب رسانی دانست.