۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۵ مهر
حضور علیپور در نشست ستاد بازیهای آسیایی جاکارتا
1396/09/01

حضور علیپور در نشست ستاد بازیهای آسیایی جاکارتا

نشست ستاد بازیهای آسیایی جاکارتا به منظور بررسی رشته های تحت پوشش فدراسیون انجمنهای ورزشی صبح امروز در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون انجمنهای ورزشی، این نشست با حضور دکتر "مسعود سلطانی فر" وزیر وزرش و جوانان،"کیومرث هاشمی" رییس کمیته ملی المپیک و دیگر معاونان ومسئولان برگزار شد.
در این جلسه رشته های تحت پوشش فدراسیون انجمنهای ورزشی مورد بررسی قرار گرفتند و به خصوص رشته هایی که درصد مدال آوری آنها در بازیهای آسیایی جاکارتا بیشتر است آنالیز شدند.
محمد علیپور در خصوص این جلسه مهم گفت: 8 رشته از ورزشهای تحت پوشش فدراسیون انجمنهای ورزشی در مسابقات المپیک و بازیهایی آسیایی حضور دارند که ما در این نشست 4 رشته را معرفی کردیم و موقعیت مدال آوری آنها را بررسی نمودیم.
وی اظهار داشت:یکی از رشته هایی که شانس مدال آن زیاد است سپک تاکرا است که ظرفیت و استعداد کسب مدال هم در بخش آقایان و هم بانوان را دارد و مسلما حضور این رشته در جاکارتا با موفقیت همراه خواهد بود.
علیپور تصریح کرد:رشته جذاب و پرطرفدار پاراگلاید هم یکی دیگر از ورزشهایی است که ما روی آن حساب ویژه ای باز کرده ایم که تیم ملی این رشته برای اولین بار تشکیل شده که در میان رشته های انفرادی مدالهای خوبی در آن توزیع می شود و امیدواریم که پاراگلایدر بتواند جواز شرکت در آوردگاه معظم بازیهایی آسیایی را بدست آورد تا ورزشکاران این رشته بتوانند استعداد و نبوغ خود را در قاره کهن نشان دهند.
رییس فدراسیون انجمنهای ورزشی ضمن دفاع از رشته های راگبی و کریکت در این نشست اذعان داشت:راگبی رشته ای است که در المپیک حضور دارد و فعالیت این انجمن بسیار گسترده است و مسلما حضور این رشته مهیج در بازیهای آسیایی می تواند اثر گذار باشد.
علیپور تاکید کرد:تیم کریکت بانوان که عنوان پنجمی آسیا را یدک می کشد یکی دیگر از رشته هایی است که ما روی حضورش در بازیهای آسیایی نظر داریم که قطعا با حمایت از این رشته شاهد موفقیت آن در آوردگاههای مهمی همچون المپیک آسیایی خواهیم بود.