۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۵ مهر
حصارکی:ایران میزبان مسابقات آسیایی و سمینار بین المللی خواهد بود
1396/08/10

حصارکی:ایران میزبان مسابقات آسیایی و سمینار بین المللی خواهد بود

رییس انجمن ساواته کشور گفت:بدنبال برگزاری مسابقات آسیایی ساواته و یک دوره سمینار بین المللی با حضور مدرسان بلندپایه فدراسیون جهانی در ایران هستیم.
"حمیدرضا حصارکی" در گفت و گو با سایت خبری فدراسیون انجمنهای ورزشی با بیان این مطلب افزود:در صدد هستیم که مسابقات آسیایی ساواته را دیماه سالجاری به میزبانی استان البرز و در مجموعه ورزشی انقلاب کرج برگزار کنیم و در این بین رایزنی های خوبی با مسئولین ورزش این استان و به خصوص جناب کولیوند معاون ورزشی البرز داشته ایم و قول مساعد گرفتیم که این رقابتها را به نحو شایسته ای میزبانی کنیم.
وی اظهار داشت: برای این مسابقات تاکنون تیمهای ملی ساواته ژاپن،پاکستان،چین،هند و افغانستان اعلام آمادگی کرده اند و در تلاش هستم که در این فرصت مناسب با دعوت از چند تیم اروپایی چند بازی تدارکاتی هم برگزار کنیم.
رییس کنفدراسیون ساواته آسیا در خصوص برگزاری سمینار بین المللی در خلال مسابقات آسیایی تصریح کرد:برای برگزاری سمینار آموزشی بین المللی برای آقایان و بانوان از مدرس رسمی فدراسیون فرانسه،رییس ساواته این کشور و همچنین نایب رییس فدراسیون جهانی دعوت کرده ایم که به تهران بیایند و مسلما این دوره آموزشی برای توسعه و پیشرفت ساواته ایران بسیار موثر و حیاتی خواهد بود.
وی تاکید کرد: خوشبختانه ساواته در ایران رشد قابل توجهی داشته و ما طی دو ماه گذشته در بیش از 15 استان کشور دوره آموزشی و سمینار توسعه و معرفی این رشته را برگزار کرده ایم و این روند رو به رشد بطور مستمر و هدفمند ادامه دار خواهد بود.