۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۵ مهر
حسن میرزاقابیک : تیم ملی زیر 17 سال بانوان به امارات می رود
1396/07/17

حسن میرزاقابیک : تیم ملی زیر 17 سال بانوان به امارات می رود
رییس انجمن راگبی با تاکید بر اینکه این انجمن نگاه ویژه ای به قشر بانوان دارد ، گفت : تیم ملی زیر 17 سال بانوان کشورمان برای نخستین بار دررقابتهای قهرمانی آسیا در امارات حضور می یابد و به این منظوراردوی این تیم از 18 مهرماه جاری در گرگان استارت خواهد زد.
حسن میرزاقابیک در گفت وگویی با سایت خبری فدراسیون انجمن های ورزشی اضافه کرد : پس از اتمام مرحله نخست اردوی تیم ملی هفت نفره زیر 17 سال بانوان ، ملی پوشان از 23 مهرماه در کرمان اردو خواهندداشت و سپس در تاریخ 6 آبان در اردوی مشترک تیم های ملی بزرگسالان ایران و آلمان در مجموعه ورزشی ازادی تهران شرکت خواهند کرد .
وی افزود : مسابقات قهرمانی آسیا روزهای 8 و 9 آذرماه امسال در شهر دبی برگزار می شود و به این منظور خانم نازنین حسینی از استان گلستان به عنوان سرمربی و خانم ها ناهید بی یار جمندی از البرز ، دنیا هنری از کرمان به عنوان مربی و خانم ساراچشمی از گلستان به عنوان مربی بدنساز این تیم جوان را هدایت خواهند کرد .
رییس انجمن راگبی در خصوص مسابقات بین المللی بانوان در تهران گفت : این مسابقات یازدهم آبانماه سالجاری در ورزشگاه سایپا تهران برگزار می شود و تیم های ملی بزرگسالان و زیر 17 سال کشورمان و همچنین تیم ملی راگبی بانوان آلمان در آن شرکت خواهند کرد . البته قرار بود یک تیم اروپایی دیگر را برای حضور در این رقابتها دعوت کنیم اما بودجه مناسب برای این منظور نداریم و به احتمال زیاد سه تیم یادشده در مسابقات یادشده شرکت خواهند کرد . ضمنا تیم ملی بزرگسالان را خانم ها زهرا نوری از تهران در نقش سرمربی ، خانم ها زینب صابری از خراسان رضوی و زهره عینی از کرمانشاه به عنوان مربی هدایت می کنند.
میرزاقابیک برگزاری مسابقات لیگ برتر و انتخابی تیم ملی آقایان را نیز مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد : این مسابقات با حضور 16 تیم در زمین شماره چهار آزادی تهران و روزهای 27 و 28 مهرماه جاری برگزار می شود . قرار است بهترینهای این رقابتها برای حضور در مسابقات رنکینگ آسیا انتخاب شوند. تا این لحظه زمان و مکان رنکینگ آسیا هنوز مشخص نشده و بزودی از سوی کنفدراسیون آسیا اعلام خواهد شد.