۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۵ مهر
نقش بی بدیل مدیریت و همگرایی در فروغ دارت اندازان/ نویسنده : رضا میرزاییان
1396/07/16
کسب دو مدال خوش رنگ طلای جهان توسط دنیز هشتبران و مهوش عوض زاده دختران با غیرت و شجاع کشورمان و مدال برنز توسط امیر علی میرزایی در سرزمین آفتاب تابان ، بارقه امید را در دلها نشاند وخوشبختانه با بازتاب وسیعی در رسانه ها مواجه گشت.
این توفیق شامخ و ایستادن در پله دوم جهان قطعا بسادگی بدست نیامد و حاصل یک فرایند و سیاست گذاری کلان از سوی مسوولان تلاشگر و بی ادعای انجمن دارت از یک سو و زحمات بی وقفه کادر فنی و یکایک دارت اندازان با انگیزه از سویی دیگر بود .
همچنین حمایت بی بدیل ریاست فدراسیون انجمن های ورزشی نیز در این موفقیت سترگ نقش اساسی داشت و خلاصه اینکه انسجام و اراده آهنین یک مجموعه دست به دست هم داد تا این ورزش پرطرفدار برای نخستین بار در عرصه جهان کاری کند کارستان .
از دوسال پیش سنگ بنای جوانگرایی در انجمن دارت چیده شد و حمید آذر پور سکاندار دلسوز این ورزش بر آن اصرار ورزید و دیگر مسوولان این انجمن و حمید رضا مومنی مربی جوان و بی ادعا آستین همت بالا زدند تا در " کوبه " ژاپن تلاش این حلقه دوستی نتیجه بدهد و در نهایت برای جوانان ملی پوش قوت قلب عمیق شوند .
برگزاری اردوهای متعدد در شهرستانهای مختلف و نگاه ویژه به جوانان آتیه دار قطب نمای حرکت اصلی انجمن دارت بود که در این رهگذر نباید از برنامه محوری " حمید شایسته زاد " چهره نام آشنای دارت نیز بسادگی گذر کرد .
در واقع بیش از یکسال ، مجموعه ای از دارت اندازان مستعد زیر ذره بین بودند و یک مجموعه موفق بدون موج سواری و تنش های رایج در ورزش و در پرتو همگرایی کمر همت بستند تا دارت اندازان شجاع ما بر طبل موفقیت بکوبند و اسباب تحسین جهانیان را برانگیزند .
خانم دنیز هشتبران و مهوش عوض زاده در حضور بهترینهای دنیا قد علم کردند بطوریکه توانستند قطار تیم ملی جوانان ما را بر ریل کامیابی قرار دهند و دو مدال زرین را در انفرادی و دو نفره به ارمغان بیاورند . از سویی دیگر امیر علی میرزایی در انفرادی مدال برنز کسب نمود که طبق گزارشهای رسیده ، شاخصه برتری جویی و ار اده مصمم دارت اندازان و هدایت بی نقص کادر فنی بخصوص حمید رضا مومنی باعث شد تا بتوانیم با کسب این سه مدال و ایستادن بر کرسی نایب قهرمانی جهان ، بر این نظریه مهر تایید بزنیم که " خواستن توانستن است ".
جا دارد ضمن تبریک تمام قد به ملت شجاع کشورمان ، مقامات وزارت ورزش وجوانان و کمیته ملی المپیک، محمد علیپور ریاست تلاشگر فدراسیون انجمن های ورزشی ، حمید آذرپور رییس زحمتکش انجمن دارت ، حمید شایسته زاد نایب رییس ، حمید رضا مومنی سرمربی تیم های ملی جوانان ، دکتر محمدرضا شهابی روان شناس ، کامبیز ایوب زاده سرپرست ، ابوالفضل دهقانپور و خانم فاطمه جمالی دیگر اعضای کادر فنی و یکایک ملی پوش جوان ، روسای تلاشگر هیات های استانهای کشور، مسوولان کمیته های دارت استانها که در این موفقیت بزرگ رل اساسی بازی کردند ، دست مریزاد بگوییم و دست این عزیزان را به گرمی بفشاریم .