۱۳۹۷ شنبه ۱ ارديبهشت
یادداشت – رضا میرزاییان
فردایی که می تواند امید آفرین باشد
1396/01/27
یادداشت – رضا میرزاییان
فردایی که می تواند امید آفرین باشد
اعتناء و برنامه محوری بمنظور پشتوانه سازی و نگاه وِیژه به ورزش پایه یکی از مولفه هایی است که باعث می شود فردایی روشن رقم بخورد وقوت قلب عمیق شود.
بی گمان ، عنایت به پایه سازی و کنکاش و مشورت پذیری در راستای این مقوله حیاتی ، قطعا قطار آن ورزش را بر ریل موفقیت قرار خواهد داد که امروز این مهم را در سپک تاکرا و دارت به عینه می بینیم .
این نگاه راهبردی قابل تحسین است که امید می رود به یک الگو تبدیل شود هرچند که برخی از انجمن های تحت پوشش همانند راگبی ، فوتبال رومیز و فلوربال نیز این استراتژی از جایگاه رفیعی برخوردار شده و طبعا اگر باحمایت بیش از پیش مسوولان واقع شود می تواند ، بارقه های امید را در دلها روشن کند
بهرشکل ، نخستین حرکت جدی انجمن سپک تاکرا در سال 96 با برگزاری رقابتهای نوجوانان قهرمانی کشور در مراغه کلید خورد و حضور با انگیزه آینده سازان این رشته مهیج و پرطرفدار مایه امیدواری شد.
این مسابقات هیجان انگیز در دو بخش رگو و دبل برگزار شد که در هر دو رقابت ، بچه های آینده ساز سیستان و بلوچستان بر بام قهرمانی ایستادند و نشان دادند که حرفهای زیادی برای گفتن دارند. هرچند که تیم های مرکزی ، آذربایجان شرقی و همدان نیز در این رقابتها ، با انگیزه و مصمم نمایش دادند.
سهراب آزاد رییس انجمن سپک تاکرا در این زمینه تاکید می کند :توجه ویژه به رده های سنی پایه از اولویت های این انجمن سپک تاکرا است و با تمام توان این ورزشکاران مستعد و آتیه دار را حمایت خواهیم کرد.
رییس انجمن سپک تاکرا با تاکید بر اینکه هوایی تازه در ریه های این ورزش مهیج و پرطرفدار جار ی خواهد شد ، دامه داد :تلاش خواهیم کرد پس از برگزاری مسابقات زیر 18 سال برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم تا در سال جاری پیکارها سپک تاکرا را در رده های سنی زیر 16سال نیز برگزار کنیم.
نايب رييس فدراسيون جهاني در ادامه گفت:در برگزاری هریک از رده های سنی مذکور اهداف خاصی را دنبال می کنیم که هدف از برگزاری مسابقات امیدهای زیر 23 سال توجه به ورزشکارانی خواهد بود که از رده سنی جوانان خارج شده اند و باید در برنامه های انجمن مورد توجه قرار گیرند.
وی تصریح می کند :با توجه به اینکه ورزشکارانی که از سنین پایه فعالیت خود را آغاز نموده اند ورزشکاران موفق تری خواهند بود باید تلاش کنیم که پس از چند سال یک رده سنی جدید به مسابقات اضافه کنیم که این رقابتها در بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد . از مربیان برتر مسابقات با جوایز و پاداش تقدیر خواهد شد که جا دارد استانها از هم اکنون تیمهای زیر 16 سال خود را آماده کنند.
سکاندار سپک تاکرای کشور می افزاید : با توجه به اینکه سپک تاکرا یکی از رشته های مورد تایید وزارت ورزش و جوانان برای اجرای طرح بزرگ آمایش سرزمین است، در سال قبل جشنواره بزرگ استعدادیابی در 4 استان کشور برگزار گردید و حدود 1000 استعداد برتر در این جشنواره شناسایی شدند.
خوشبختانه این مسیر موفقیت آمیز در انجمن دارت نیز دراولویت قرار گرفته و از سال گذشته و پس از حضور تیم ملی بزرگسالان در رقابتهای آسیایی ژاپن ، مسوولان این رشته پرطرفدار تصمیم گرفتند بطور جدی وارد فاز جوانگرایی شوند .
در این راستا ، ابتدا چرخ اردوی آماده سازی تیم های ملی جوانان ( پسر و دختر) کشورمان بحرکت در آمد بطوریکه اکنون ، شش مرحله از اردوی این تیم های آینده ساز سپری شده و قرار است بهترینها به مسابقات جهانی "کوبه" ژاپن اعزام شوند .
اما در کنار این مهم ، نگاه خاص انجمن دارت به فردا قابل تحسین است و می تواند آینده این رشته جالب را بیمه کند .
حمید آذرپور رییس انجمن دارت در این خصوص به سایت خبری فدراسیون انجمن های ورزشی تصریح کرد : ما نگاه عمیقی به جوانگرایی و رنسانس در دارت داریم و بدون شعار و با جدیت وارد این آیتم شده ایم .
حرکت جدی ما با تشکیل تیم های ملی جوانان استارت خورد و به موازات آن تلاش کرده و می کنیم تا در تمامی استانها ، این نگاه به شکلی مناسب ادامه داشته باشد .
وی می افزاید : قطعا در کنار توجه به رده بزرگسالان ، اولویت کارهای ما توجه به نسل جوان و مستعد است و ما پشتوانه سازی را ملکه ذهن خود کرده و این استراتژی را در پرتو همدلی و برنامه محوری به پیش خواهیم برد.