۱۳۹۷ شنبه ۱ ارديبهشت
سهراب آزاد: توجه به رده های پایه دراولویت است
1396/01/21

سهراب آزاد: توجه به رده های پایه دراولویت است
رییس انجمن سپک تاکرا از شروع برنامه هاي سال ٩٦ با استارت در بخش پايه خبر داد و گفت ؛توجه ویژه به رده های سنی پایه از اولویت های این انجمن سپک تاکرا است و با تمام توان این ورزشکاران مستعد و آتیه دار را حمایت خواهیم کرد.
سهراب آزاد در گفت و گویی با سایت خبری فدراسیون انجمن های ورزشی اضافه کرد :در همین راستا هفته آینده مسابقات قهرمانی کشور زیر 18 سال را طبق سنوات قبل برگزار خواهیم کرد و استان آذربایجان شرقی میزبان این رقابتها خواهد بود
رییس انجمن سپک تاکرا با تاکید بر اینکه هوایی تازه در ریه های این ورزش مهیج و پرطرفدار جار ی خواهد شد ، دامه داد :تلاش خواهیم کرد پس از برگزاری مسابقات زیر 18 سال برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم تا در سال جاری پیکارها سپک تاکرا را در رده های سنی زیر 16، زیر 23 و بزرگسالان نیز برگزار کنیم.
نايب رييس فدراسيون جهاني در ادامه گفت:در برگزاری هریک از رده های سنی مذکور اهداف خاصی را دنبال می کنیم که هدف از برگزاری مسابقات امیدهای زیر 23 سال توجه به ورزشکارانی خواهد بود که از رده سنی جوانان خارج شده اند و باید در برنامه های انجمن مورد توجه قرار گیرند.
عضو كميته فني فدراسيون جهاني در خصوص رده سنی زیر 16 سال نیز بيان داشت: با توجه به اینکه ورزشکارانی که از سنین پایه فعالیت خود را آغاز نموده اند ورزشکاران موفق تری خواهند بود باید تلاش کنیم که پس از چند سال یک رده سنی جدید به مسابقات اضافه کنیم که این رقابتها در بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد . تمامی هزینه ها از جمله اسکان و تغذیه مسابقات این رده به عهده انجمن خواهد بود و از مربیان برتر مسابقات با جوایز و پاداش تقدیر خواهد شد که جا دارد استانها از هم اکنون تیمهای زیر 16 سال خود را آماده کنند.
شایان ذکر است با توجه به اینکه سپک تاکرا یکی از رشته های مورد تایید وزارت ورزش و جوانان برای اجرای طرح بزرگ آمایش سرزمین است، در سال قبل جشنواره بزرگ استعدادیابی در 4 استان کشور برگزار گردید و حدود 1000 استعداد برتر در این جشنواره شناسایی شدند.